Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Jubileuszowy Rok Matematyki

Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest „uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw”.

„Dobry matematyk potrafi dostrzegać fakty, matematyk wybitny – analogie między faktami, a matematyk genialny – analogie między analogiami. W Polsce jest bardzo wielu genialnych matematyków” – mówił marszałek Stanisław Karczewski, otwierając konferencję. Marszałek podkreślił, że obchody 100. rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego wpisują się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uchwała Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 grudnia 2018r. ustanawiająca rok 2019 rokiem matematyki

100 lat temu w Krakowie - powstanie Polskiego Towarzystwa Matematycznego

W naszej szkole uczniowie będą włączani w różne działania związane z Jubileuszowym Rokiem Matematyki. W czasie całego roku kalendarzowego będą miały miejsce liczne wystawy. Uczniowie będą mogli spróbować swoich umiejętności matematycznych startując w konkursach. Zaproponujemy uczniom warsztaty, spotkania i lekcje starsi - młodszym, które będą okazją do innego odkrywania matematyki. Mamy nadzieję, że różnego rodzaju aktywności pozwolą poznać w sposób ciekawy królową, jaką jest MATEMATYKA.

Wystawa lapbooków

Lekcje matematyki: starsi - młodszym

Wystawa:  Bryły Platońskie w roli głównej

Warsztat geometryczny - Składanie wielokątów foremnych z kartki A4

Pomagają nam