Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Asia i Zosia zagrają o tytuł Mistrzyni Polski w szachach

Z wielką radością informujemy, że w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach zagrają dwie uczennice naszej szkoły.

We wrześniu Asia Lewicka z klasy 6c została wicemistrzynią makroregionu zachodniopomorsko-wielkopolskiego w szachach klasycznych w grupie dziewczynek do lat 11 oraz uzyskała (po raz trzeci z rzędu) awans do Finału Mistrzostw Polski w Szachach. Turniej trwał 7 dni od 23 do 29 września 2019 roku w Łazach nad Bałtykiem.  Spośród 9-ciu rund Asia wygrała 6 i 2 zremisowała przegrywając tylko 1 raz ze zwyciężczynią.

W trakcie turnieju strefowego został również rozegrany Turniej Szachów błyskawicznych  (bez ograniczeń wiekowych) w którym Asia Lewicka, po zdobyciu 6 z 11 punktów, była najlepszą kobietą i dodatkowo wygrała kategorię dziewcząt do lat 11.

W turnieju strefowym w Łazach, wystąpiło łącznie czworo uczniów Dębinki: Asia Lewicka (6c), Zosia Prawucka (6c), Noe Rosenfeld (kl.7), Grzegorz Hanicki (kl.2). Zosia zajęła 2-gie miejsce wśród dziewczynek w turnieju szachów błyskawicznych a 6-te w turnieju głównym dziewcząt do lat 11. Noe zajął 10-te miejsce w turnieju głównym w kategorii chłopców do lat 13 i 20-te w turnieju szachów błyskawicznych, Grześ 13-te miejsce w turnieju głównym w kategorii chłopców do lat 9.

W listopadzie w Ustroniu waleczna Zofia Prawucka skorzystała z dodatkowej szansy gry o awans do Mistrzostw Polski. Było warto! W gronie 25 kandydatek Zosia uplasowała się w grupie dziewcząt do lat 11 po bardzo dobrej grze na 4 miejscu tym samym uzyskując awans do najważniejszych rozgrywek juniorskich w Polsce. Dodatkowo potwierdziła swoją klasę zdobywając pierwszą normę na tzw. pierwszą kategorię.

Mamy dwie finalistki Mistrzostw Polski, które na pewno dostarczą nam swoją grą mnóstwo emocji.
Trzymamy kciuki za dobre przygotowanie do zawodów i wspaniałą grę w finale!