Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Erasmus+ „ Wszyscy jesteśmy dziećmi starożytnych Greków i Rzymian” – podsumowanie pierwszego etapu prac w ramach projektu

16 marca 2017r. uczniowie zaangażowani w program Erasmus+ „Wszyscy jesteśmy dziećmi starożytnych Greków i Rzymian” podsumowali pierwszy etap prac w  ramach wspomnianego projektu.

Podczas wspólnego spotkania w sali widowiskowej naszego gimnazjum szkolni finaliści konkursu  wiedzy o antyku, którzy wzięli udział w wyjeździe do Asyżu, opowiedzieli o tym, jak przebiegało spotkanie. Podzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami wrażeniami z podróży do Włoch śladami starożytnych Etrusków i Rzymian oraz świętego Franciszka, opowiedzieli o przebiegu międzynarodowego, finałowego etapu konkursu. Zaprezentowali pamiątki przywiezione z podróży – np. krzyżyki św. Franciszka, legionowe „nieśmiertelniki” oraz medale za zajecie pierwszego miejsca w konkursie wiedzy o antyku.

Następnie pani dyrektor Beata Łuczak Wencel oraz pan dyrektor Adam Bech nagrodzili uczniów biorących udział w konkursie na logo projektu oraz w konkursie fotograficznym.

Lubosław Pirjankow, uczeń klasy III a, został nagrodzony w konkursie  na logo projektu. Praca Lubka okazała się najlepsza spośród wszystkich nadesłanych na ten konkurs i stała się oficjalnym logo programu.

Ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego. Kapituła konkursu wybrała wspólnymi siłami 10 prac, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnego międzynarodowego spotkania w  Maladze. Ponadto wręczono nagrody za zajecie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnienia.

Miejsce pierwsze zajęły prace Nataszy  Leśków (IIb) - „Amfiteatr” i inne (łącznie aż 5 prac).

Miejsce drugie przypadło w udziale  Michałowi Zawiszy (IIb), za pracę „Narcyz”.

Miejsce trzecie zajęła praca Julii Bubacz (IIIa), zatytułowana „Cienie kolumn”.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali Antonina  Łęcka (kl. IIa, „Połączenie starego z nowym”),  Aleksander Kowalewski (kl. IIb, „Atlas na Łazarzu”) oraz Alicja Ćwir (kl. Ia, „Spadające oliwki”). Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Będą oni mieli szansę wziąć udział w kolejnych międzynarodowych spotkaniach – w Hiszpanii i we Włoszech. 

Podczas spotkania towarzyszyli nam Państwo Katarzyna i Ventzislav Pirjankow ze Szkoły Rysunku Ventzi, którzy opowiedzieli nam o pracy artysty, o inspiracji antykiem a następnie uroczyście  otwarli  wystawę „Piękno Południa. Włoskie pejzaże, imperatorzy i bogowie”, która od dziś zagościła w murach naszej szkoły. Na wystawie prezentowane są prace uczniów Szkoły Rysunku Venzti, inspirowane pejzażami znad  Morza Śródziemnego oraz sztuką antyczną. Wystawę można oglądać w sali widowiskowej (piętro gimnazjum).

Serdecznie dziękujemy Państwu Pirjankow za udostępnienie wystawy oraz uświetnienie naszego spotkania tak niezwykłym akcentem artystycznym. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Agnieszka Kroll

Pomagają nam