Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Pasowanie w Dębince

Pasowanie na ucznia to wyjątkowa uroczystość w życiu każdej placówki- grono podopiecznych formalnie powiększa się o nowych członków. To okres zamykający pierwszy rozdział wspaniałej, szkolnej przygody- okres adaptacji i przecierania szlaków.  

            W tym roku  wydarzenie datowane było na 27 października,  zaś jego bohaterami byli uczniowie kl. 1A, 1B, 1C i 1D. Dzieci w odświętnych strojach prezentowały przybyłym gościom zdobyte do tej pory umiejętności- zachwycając odwagą, swobodą ruchu i entuzjazmem. Formami przekazu były taniec i śpiew oraz deklamacje tematycznych wierszy. Całość dopełniły piękne, szkolno-jesienne dekoracje.

             Po części artystycznej przyszedł czas na najważniejszy punkt programu-  dzieci złożyły ślubowanie, następnie z ramienia p. Dyr. Beaty Łuczak- Wencel zostały przyjęte  do grona uczniów Dębinki .  Przysięgę złożyli również rodzice, deklarując wsparcie i zaufanie dla działań placówki.

             Na koniec na uczniów czekało przyjęcie- odświętnie przystrojone stoły uginały się pod ciężarem przygotowanych przez rodziców pysznych ciast i owocowych przekąsek. Przebieg i ranga uroczystości pozwalają przypuszczać, ze dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Drodzy Uczniowie- witamy w Dębinkowej Drużynie!!!

Pomagają nam