Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Podsumowanie kolejnego etapu prac w ramach projektu Erasmus+

20 czerwca 2017r. uczniowie zaangażowani w program Erasmus+ „Wszyscy jesteśmy dziećmi starożytnych Greków i Rzymian” podsumowali kolejny etap prac.

Podczas wspólnego spotkania w sali widowiskowej naszego gimnazjum grupa, która niedawno uczestniczyła w wyjeździe do Torremolinos, opowiedziała o tym, jak przebiegało kolejne międzynarodowe spotkanie. Uczniowie podzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami wrażeniami z podróży do Hiszpanii śladami starożytnych Rzymian, zabytków arabskich oraz  Pablo Picasso. Opowiedzieli także o wystawie fotograficznej zorganizowanej w Centro Culturalo Pablo Picasso, na której  zaprezentowano prace finalistów międzynarodowego konkursu fotograficznego.

Fotografie zgłoszone do konkursu musiały być czarno – białe. Skupiały się na dziedzictwie starożytnych Greków i Rzymian. Znajdziemy wśród nich martwą naturę, ceramikę, ubrania, rzeźbę, elementy architektury - wszystko ujęte  nieszablonowo, z  interesującego punktu widzenia, ubrane w niezwykłą  grę światła i cienia. Wszystkie prace pobudzały do myślenia, inspirowały, były niezwykle ujmujące, sugestywne oraz alegoryczne. Wśród nagrodzonych w Torremolinos było dwóch przedstawicieli Polski. Podczas spotkania oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu.

Nagrodę publiczności otrzymał Michał Zawisza za pracę „Dawid In Our Times”.

Nagrodę za najlepszą kompozycję otrzymał Jorge Garrido z Hiszpanii za prace „Time Flies”.

Za najbardziej oryginalną fotografię uznano pracę Alicji Ćwir „Falling Olives”.

Specjalne wyróżnienie otrzymała także Margherita Pita z Włoch za pracę „Light Empire” oraz Rachele Chiappini z Włoch za prace „Beyond Appearances”.

Wszystkie prace wystawione w Torremolinos można od dziś podziwiać na wystawie w naszej szkole. W kolejnych dniach obejrzą je rodzice i zaproszeni goście uczestniczący w zakończeniu roku szkolnego.

Uczniowie zgromadzeni w sali audiowizualnej mogli obejrzeć krótki film na temat konkursu i samej wystawy przygotowany przez p. Daphne Pelet z Hiszpanii oraz osobiście podziwiać nagrodzone zdjęcia.

Po przerwie grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie, z którym pojechała do Torremolinos. Przedstawienie zatytułowane było „Let’s them love us” i było swoistą wariacją na temat greckiej mitologii i jej konotacji ze współczesnością. Grupa pod kierownictwem pana Piotra Reissa wystawiła spektakl w języku angielskim, dostarczając nam wielu wzruszeń oraz tematów, o których warto pomyśleć, bo tak naprawdę dotykają nasz wszystkich.

Podczas podsumowania pan Dyrektor Adam Bech przypomniał też wszystkim jakie jeszcze zadania czekają nas w kolejnym roku w ramach projektu Erasmus+.

 

Agnieszka Kroll

 

Pomagają nam