Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Warsztaty fotograficzne

27 stycznia w ramach projektu Erasmus+ odbyły się warsztaty fotograficzne, których celem było przygotowanie gimnazjalistów do międzynarodowego konkursu fotograficznego: „Wszyscy jesteśmy dziećmi starożytnych Greków i Rzymian”. Warsztaty poprowadzili absolwenci Dębinki: Ewa i Marek Bajon, którzy są profesjonalnymi fotografami: http://muszu.pl/

Na początek zapoznali oni uczestników z podstawowymi pojęciami fotograficznymi: czym jest czas, światło, przesłona. Oczywiście wszystko zostało poparte przykładowymi pracami naszych prowadzących i ciekawymi historiami wziętymi z planu zdjęciowego.

Następnie Ewa i Marek rozstawili profesjonalne studio fotograficzne, a gimnazjaliści uczyli się jak zrobić portret. Bawili się przy tym wyśmienicie. Szczególnie pod koniec tej części, gdy dowiedzieli się w jaki sposób można „namalować” światłem dowlną postać.

Na koniec prowadzący pokazali podstawy programu Adobe Lightroom.

Współpraca była bardzo owocna. Zdjęcia z warsztatów zostaną powieszone w holu szkoły, natomiast wspólnie ustaliliśmy już temat i termin kolejnych warsztatów.

Anna Matyja-Bielska

Pomagają nam