Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Tradycje

 

Opiekunowie dla najmłodszych

Uczniowie klas zerowych i pierwszych bawią się i pracują pod opieką starszych kolegów. Zwyczaj sprawowania indywidualnej opieki nad maluchami przez uczniów klas najstarszych sprawdza się znakomicie.

 

 

Wigilia Szkolna

Piękna, pełna wzruszeń impreza świąteczna integrująca dębinkową społeczność. Oglądamy jasełka inscenizowane przez trzecią klasę. Tradycyjnie śpiewamy kolędy. Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie wszyscy życzenia. Potem w klasach odbywają się uroczyste spotkania wigilijne.

 

Pasowanie na ucznia i ślubowanie

Serdecznie i z powagą witamy pierwszoklasistów po rocznym przygotowaniu do pracy szkolnej w „Dębince”. Dzieci składają uroczyste ślubowanie, iż dołożą wszelkich starań, by godnie reprezentować naszą szkołę już jako pełnoprawni uczniowie.

 

Piknik Szkolny

Coroczna impreza plenerowa, gromadzi społeczność szkolną, rodziców oraz przyjaciół „Dębinki”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują stoiska pełne smakołyków. Odbywają się konkursy i zabawy, pokazy i prezentacje ze słynną rewią „mody papierowej”. W ten sposób bawimy się i zbieramy fundusze na cele szkolne

 

Pożegnanie absolwentów

Ta smutna i zarazem radosna uroczystość jest specyficzna dla każdego kolejnego rocznika. Żegnamy się z dumą i nadziejami na przyszłość, wspominamy, bawimy się, dziękujemy sobie nawzajem.

 

 

Hakun

Ta gra terenowa została stworzona przez naszych absolwentów i to oni decydują o jej ostatecznym kształcie, stanowiąc obsługę całej imprezy i nadając jej niepowtarzalną atmosferę. Odbywa się zwykle na przełomie września i października, łącząc w sobie cechy zabawy integracyjnej dla uczniów klas 6 - 8 oraz starych dobrych harcerskich gier terenowych, w tym INO (Imprez Na Orientację) i gier fabularnych.

 

 

Nocka Naukowców

Jest to szkolna gra naukowa przygotowywana przez nauczycieli nauk matematyczno - przyrodniczych oraz uczniów najstarszej klasy dla młodszych kolegów i koleżanek. Co roku, młodzież mierzy się z zadaniami z dziedziny biologii, fizyki, chemii, informatyki i matematyki, świetnie się przy tym bawiąc. Nockę Naukowców otwiera zawsze spotkanie z ciekawą osoby ze świata nauki, która swoim wykładem rozpala ciekawość młodych ludzi i wprowadza w temat tegorocznych zmagań.

 

Koncert Charytatywny

W naszej szkole co roku odbywa się Koncert Charytatywny, który jest ważnym wydarzeniem, zarówno pod kątem artystycznym, jak i  społecznym. Pomagamy bowiem w ten sposób instytucjom oraz ludziom, którzy potrzebują naszego wsparcia, realizując nasze hasło, że w Dębince „uczymy czuć i myśleć”.

 

Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa to autorska propozycja Iwony Majewskiej – Opiełki. Jest to projekt edukacyjny, który ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci nauczą się używania w codziennym języku zwrotów i form grzecznościowych, nauczą się szacunku dla wspólnego dobra, przygotowują się do rozpoznawania, nazywania i hierarchizacji moralnych wartości oraz dokonywania wyborów, będą także kształtować postawę dialogu, tolerancji oraz umiejętność słuchania i rozumienia innych i ich poglądów.

 

Turniej Halowej Piłki Nożnej

Turniej Halowej Piłki Nożnej już od kilkunastu lat gromadzi publiczność rodziców, dziadków, krewnych, wychowawców, a przede wszystkim uczestników turnieju - uczniów naszej szkoły. Nieamowitą atmosferę tworzy doping rodziców, piękne układy taneczne cheerleaderek i zawodnicy, którzy zawsze dają z siebie wszystko.

 

Dzień Talentów


Każdego roku w czerwcu odbywa się w naszej szkole Dzień Talentów. Hasłem przewodnim tego dnia jest „Dzielę się swoją pasją”. Uczniowie oraz nauczyciele mogą zaprezentować czym interesują się w wolnym czasie. dodatkowo każdego roku zapraszani są goście, którzy opowiadają jak to jest z pasją wykonywać swój zawód. 


Pomagają nam