Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dębinkowi Odyseusze dziękują za wsparcie

W ubiegłą niedzielę z Ogólnoświatowych Finałów Konkursu w USA wróciła grupa Dębinkowych Odyseuszy.

Projekt ten nie doszedłby jednak do skutku gdyby nie wsparcie szkoły, rodziców, sponsorów oraz całej dębinkowej społeczności. Po raz kolejny udowodniliśmy że problem to nie problem a wyzwanie, a my, działając wspólnie, jesteśmy w stanie mu sprostać.

Za to wszystko serdecznie Państwu dziękujemy.

W szczególności chcielibyśmy podziękować :

- Pani Agnieszkce Jankowskiej - Figaj i firmie: PECTORIAMUS

- Panu Marcinowi Tyburskiemu

- firmie KABAT

- firmie SKF POLSKA S.A.

- firmie HAMROL

- Nadleśnictwu w Koninie

- Urzędowi Miasta i Gminy w Kórniku

- firmie BPW-SEWIS

- firmie STX NEXT

- firmie DUNI EFF

- firmie BUDO-FORMA

- firmie DBL POZNAŃ

- Panu Arturowi Włoch i firmie P.W. BPW SERWIS

- Panu Piotrowi Andrzejczakowi

- Pani Beacie Bukowskiej

- Pani Kindze Kurit

- Pani Annie Lenartowskiej-Piontek

- Pani Katarzynie Regulskiej-Maćkowskiej

- Panu Leszkowi Liszyńskiemu

- Pani Ewie Krupińskiej

- Pani Aleksandrze Roszkiewic

- Panu Rafałowi Pijańskiemu

- Pani Marzenie Nadolczak-Jurdze

- Pani Annie Prądzyńskiej

- Pani Hannie Stelmaszewskiej

- Panu Adamowi Redmer

 

W tym roku Finały Światowe Odysei Umysłu odbywały się Uniwersytecie stanowym Iowa w miejscowości Ames.

Wyjazd poprzedzony był długimi przygotowaniami, wynikającymi nie tylko z konieczności przetransportowania dekoracji, rekwizytów i strojów za ocean, ale także tłumaczeniem przedstawienia na język angielski i przećwiczeniem występu w jeżyku obcym.

Podczas konkursu nasi Odyseusze zaprezentowali swoje rozwiązanie problemu długoterminowego na bardzo wysokim poziomie, wzięli udział w konkursie zadań spontanicznych. 

Ponadto wzięli też udział w paradzie narodów rozpoczynającej zmagania konkursowe, w Festiwalu Kreatywności, w tradycyjnej wymianie pinsów. Kibicowali innym polskim drużynom, oglądali przedstawienia drużyn z innych zakątków świata, a także odkrywali urocze zakątki campusu uniwersyteckiego w Ames. Niezwykłym doświadczeniem były też warsztaty i prezentacje organizowane przez jednego z patronów konkursu – NASA.

W ogólnej klasyfikacji nasza dębinkowa drużyna zajęła w swoim problemie i swojej kategorii wiekowej 17 lokatę (na prawie 60 drużyn).

Po zakończeniu konkursu Odyseusze tradycyjnie już wzięli w udział w programie homestay, podczas którego goszczeni byli przez amerykańskie rodziny w Houston.

Dzięki pomocy krewnego jednego z członków grupy zwiedziliśmy Chicago, wędrując śladami Polonii w tym mieście. Czas spędzony na homestay’u  w Houston w stanie Texas był bardzo intensywny i bogaty w różnorodne doświadczenia. Zwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej i Nauki, Muzeum Zdrowia, Muzeum Dzieci, Aquarium, wzięliśmy udział w występach teatralno- tanecznych, odwiedziliśmy siedzibę NASA.

Wyjazd za ocean na Światowe Finały Konkursu Odyseja Umysłu był niezwykłym życiowym doświadczeniem dla wszystkich członków naszej dębinkowej drużyny. Pozwolił rozwinąć nie tylko kreatywność ale też umiejętności językowe, poznać kulturę i obyczaje innych narodów, poszerzyć wiedze z wielu dziedzin.

Trenerki: Agnieszka Kroll i Ania Bielska

Pomagają nam