Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dębinkowi Odyseusze na 25 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

1 kwietnia 2016 r. dwie drużyny naszych Odyseuszy wyruszyły do Gdyni na 25 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Podczas dwóch konkursowych dni obie drużyny zaprezentowały sędziom oraz zgromadzonej publiczności swoje rozwiązania problemów długoterminowych – problemu II Połów Pełen Pomysłów oraz III- Bajka Masowego Rażenia. Prace i przygotowania trwały od początku tego roku szkolnego, a także przez tydzień ferii zimowych i w niejeden weekend. Ostatecznie obie drużyny wykonały swoje zadania, przezwyciężyły wszelkie trudności, podjęły wyzwanie i rozwiązały odysejowe problemy na medal.

Drużyna gimnazjalna pokazała, co można złowić w mózgu, który dotknęła amnezja, a drużyna ze szkoły podstawowej przeniosła nas do epoki baroku, by tam rozpowszechnić jedną z bajek Ezopa za pośrednictwem m.in. Jana Sebastiana Bacha. Odyseusze wzięli w udział w konkursie zadań spontanicznych. Mieli też okazję odwiedzić Skwer Kościuszki, gdyński Eksperyment oraz Pomorski Park Naukowo Technologiczny – gdzie odbywały się tegoroczne finały. Ponadto Debinkowe drużyny spotkały się ze swoimi drużynami kumpelskimi i wspólnie bawiły się na imprezie integracyjnej w gdyńskiej Hali Arena.

Obie drużyny spisały się rewelacyjnie, dając z siebie wszystko, przekraczając nie raz swoje możliwości i pokonując słabości. Wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy z nich bardzo dumni.

Drużyna z klasy 5a, w składzie: Basia Biechońska, Olga Bartoszewicz, Iza Karp, Matylda Kuik, Piotr Sobieraj, Dominik Dykcik i Kuba Żakowiecki, zdobyła I miejsce w swojej kategorii i grupie wiekowej, uzyskując tym samym prawo do reprezentowania Polski na 37 Światowych Finałach Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych.

Przed nami ważny etap wielu przygotowań i pozyskiwania funduszy na wyjazd. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć nasz projekt finansowo, w formie pomocy merytorycznej (lub jakiejkolwiek innej) prosimy o kontakt z sekretariatem lub trenerkami.

 

Agnieszka Kroll, Anna Matyja-Bielska

Pomagają nam