Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Dębinkowi Odyseusze na Eliminacjach Regionalnych

W ubiegły weekend 5 grup Dębinkowch Odyseuszy wzięło udział w eliminacjach regionalnych, które odbyły się w budynku Politechniki Poznańskiej.

Podczas konkursowych zmagań nasi uczniowie stworzyli niezwykłą grupę Omeratunkową, która przychodzi z pomocą w każdej trudnej sytuacji, poszukiwali tajemniczych stworzeń w cukierkowej dżungli i kosmosie, razem z mistrzem Leonardo da Vinci tworzyli nowe dzieła pomagając przy tym potrzebującym  i, pomimo opinii nieprzychylnych krytykantów, pokazali,  że nawet strukturę z balsy można obciążać z polotem a wszelkie spory  wewnątrz zespołu - to tylko spory o pozory, które łatwo można rozwiązać.

Wszystkim grupom z powodzeniem udało się zaprezentować rozwiązanie problemu długoterminowego i rozwiązać skomplikowane zadania podczas konkursu zadań spontanicznych. Nasi Odyseusze odwiedzili też Strefę Odysejowej Ekspersji gdzie stworzyli i wysłali kreatywne pocztówki  do szopa Omera, w których opisali swoje drużynowe perypetie. Nie zabrakło również  spotkań z samym Omerem, które udało nam się uwiecznić na zdjęciach.

W ten sposób już za trzy tygodnie owe pięć odysejowych grup wybierze się na Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu do Gdyni.

Podczas eliminacji niezwykle dzielnie wspierali nas rodzice Odyseuszy. Szczególnie dziękujemy rodzicom z kasy 4d za organizowanie transportu dekoracji (panu Kulińskiemu i Magdziakowi) , pani Witkowskiej, która okazała się cudotwórczynią w sytuacji podbramkowej, mamom, które podjęły się opieki nad poszczególnymi drużynami: pani Szerszenowicz, pani Rezlewicz, pani Mielcarek, pani Nowickiej, pani Fornalik, pani Garasz, pani Werner, Gabrysi Kroll, która wspomogła drużyny podczas spaceru  na spontany oraz przygotowań przed występem i wszystkim Rodzicom, którzy dzielnie towarzyszyli nam przez cały dzień wspierając dobrym słowem, nosząc dekoracje, dostarczając czekoladek, pomagając w różny sposób.

Przed nami trzy tygodnie intensywnych przygotowań do finału. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim powodzenia.

Trenerki  -  Agnieszka Kroll  i Krystyna Przybył

Pomagają nam