Język strony
Zaloguj się do dzienniczka

Ekonomiczny klucz do przyszłości wręczony

Ekonomiczny klucz do przyszłości wręczony.

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekonomicznego dla szkół podstawowych za nami.

W finale wzięło udział 10 szkół. Po przywitaniu przez Panią dyrektor Beatę Łuczak – Wencel, która także przedstawiła skład jury oraz partnerów i patrona merytorycznego konkursu, Pan wicedyrektor Adam Bech omówił szczegóły dotyczące przebiegu etapu finałowego.

Uczniowie przystąpili do dwóch części konkursu. Najpierw rozwiązywali test teoretyczny. Następnie po 15 - minutowej przerwie mieli godzinę na przygotowanie się w parach do rozwiązania zadania praktycznego.

Prezentowali je przed szacownym jury:

Komisja 1:

prof. Kamila Wilczyńska (Rektor Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, autorka książek o ekonomii dla dzieci),

Monika Bryłkowska (Dyrektor Biura Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu),

Izabela Pietrzak (Narodowy Bank Polski)

Komisja 2:

prof. Magdalena Florek (Prezes Zarządu Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu),

prof. Waldemar Frąckowiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),

Julia Przydróżna (firma edukacyjna „Mały Ekonomista”).

W czasie, gdy obradowała komisja, uczniowie- w oczekiwaniu na werdykt - mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać wykładu prof. H. Mruka pt. „Wpływ emocji na podejmowanie decyzji”.

Symboliczny ekonomiczny klucz do przyszłości  oraz nagrodę za I miejsce trafiły do rąk ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie.

Miejsce II i II zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Eureka w Poznaniu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy naszym partnerom: Narodowemu Bankowi Polskiemu, Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych UEP oraz firmie Grant Thornton za pomoc i wspaniałą współpracę w przygotowaniu konkursu. Fundacji UEP serdeczne dziękujemy za objęcie konkursu patronatem.

Specjalne podziękowania składamy pomysłodawcy konkursu za jego całoroczne działania, które doprowadziły nas do wspaniałego finału – Panu Tomaszowi Wróblewskiemu.

Narodowemu Bankowi Polskiemu i firmie Grant Thornton oraz prof. Kamili Wilczyńskiej za wspaniałe nagrody, którymi były:

- Macbook Air dla zwycięzcy ufundowany przez Grant Thornton oraz srebrna monety kolekcjonerska ufundowane przez NBP,

- gra „Cash flow” o tematyce ekonomicznej za zajęcie II i III miejsca ufundowane przez Grant Thornton oraz srebrne monety kolekcjonerskie ufundowane przez NBP

Wszystkim finalistom wręczono pamiątkową monetę 5 - złotową wydana na okoliczność 1000-lecia odzyskania niepodległości, książki ufundowane przez wydawnictwo Publicat oraz „Spacerkiem z ekonomią” z autografem profesor K. Wilczyńskiej. Każda szkoła, która znalazła się finale otrzymała od także od prof. Wilczyńskiej „Ekonomię stosowaną. Wstęp do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości”.

Naprawdę było warto wziąć udział w naszym konkursie.

Zapraszamy za rok!

Pomagają nam